HOTEL BERGHOF

SLEDUJTE NÁS NA NAŠEM NOVÉM INSTAGRAMU

Upravit obsah

Hotel Berghof poskytuje hostům příjemné ubytování v lázeňském městě Jáchymov, v části Nové Město. Do centra města se od našeho hotelu dostanete po vyznačených turistických trasách během příjemné dvacetiminutové procházce. Klidnou polohu, soukromí, rodinou atmosféru ocení nejen rodiny s dětmi a páry na odpočinkové dovolené, ale i skupiny všech věkových i zájmových kategorií a kondice, letní tábory, sportovní soustředění, školní pobyty. Ubytování je zajištěno v příjemně zařízených pokojích. K odpočinku slouží rozlehlá zahrada, kterou je hotel obklopen.

SPOLUPRACUJEME

KRUŠNOHOŘÍ - krajina s příběhy

Krušné hory, jejichž silueta je z dálky viditelná, nabízejí vyžití všem fanouškům zimních i letních sportů, turistům, rodinám s dětmi, cyklistům, milovníkům přírody a historie, ale také těm, kteří dávají přednost oddechu v místech, kde za celý den téměř nenarazíte na živou duši. Krušné hory jsou zkrátka krajinou s příběhem, kde si každý najde to své…

V roce 2022 byla společnou iniciativou Ústeckého kraje a Karlovarského kraje založena destinační agentura Krušnohoří, jejíž územní působnost pokrývá celé území pohoří Krušných hor. Destinační agentura Krušnohoří, z. s. zahájila svou činnost 1. února roku 2023. Jeden z cílů, který jsme si jako Destinační agentura Krušnohoří stanovili, je spojovat lidi. Místní obyvatele, podnikatele, turisty, zkrátka všechny, kteří mají Krušné hory rádi a záleží jim na jejich budoucnosti. Krušné hory patří nám všem. Přejeme si proto, aby se v nich každý vždy cítil jako doma. Ať už zde žije, podniká, nebo do našeho krásného regionu přijel na výlet.

ŘETÍZKÁRNA

Tábor Rovnost na Jáchymovsku patřil mezi největší z osmnácti československých trestaneckých pracovních táborů zřízených komunistickým režimem k těžbě uranu pro sovětský jaderný program. V roce 1960 byl tábor zrušen a srovnán se zemí. Na jeho místě dnes stojí chatová osada. Zbořen byl i důlní areál u šachty Rovnost. Nepohodlná minulost tohoto místa měla být zcela zapomenuta a dlouho ji nic nepřipomínalo. Celý areál dolu a lágru Rovnost je dnes chráněn jako památka UNESCO. Poslední budova v původním stavu je dnes právě „Řetízkárna“. Budova sloužila jako převlékárna pro vězně pracovního tábora Rovnost, kteří si uvnitř na řetízky zavěšovali své fárací obleky a vytahovali je na nich ke stropu, protože jim tak „fáráky“ mohly lépe proschnout. Naším cílem je záchrana Řetízkárny.

RUDOHOR

Rodinný a nezávislý řemeslný pivovar umístěný v 500 let staré historické budově bývalého poplužního dvora.

Produkce pivovaru směřuje do nejbližšího okolí, vzdálenějších lokalit a na export. V pivovarské hospůdce Špeluně najdete spodně i svrchně kvašená piva vyráběná řemeslným způsobem. Můžete si je nakoupit s sebou v lahvové i sudové variantě, nebo posedět v přímo u výčepu nebo na pivovarské zahrádce s výhledem na pivovarský ruch na dvoře pivovaru